Strefa projektanta – specyfikacje i wskazówki z zakresu projektowania zbiorników z tworzyw sztucznych
Korzystanie ze wsparcia praktyków to nic złego – od lat współpracujemy z projektantami, technologami i biurami inżynieryjnymi, podpisujemy też stałe umowy o kooperacji. Model tej współpracy zakłada wspólne wykonanie projektu, dobór wielkości zbiornika do pomieszczenia / warunków lokalizacyjnych i konfigurację proponowanego rozwiązania. Przez cały ten proces przechodzimy razem z projektantem, biorąc na siebie rozwiązanie wszelkich wyzwań technicznych.
Strefa projektanta to zbiór materiałów, z którego mogą korzystać projektanci obiektów i instalacji przemysłowych, technologicznych oraz instalacji sanitarnych czy przeciwpożarowych, w których zastosowanie znajdują zbiorniki z tworzyw sztucznych.
Wybierz interesujący Cię zakres:
W tej sekcji znajdziesz obszerny poradnik z zakresu zbiorników chemoodpornych w praktyce – jeden z kluczowych materiałów z tej dziedziny. Zawarliśmy w nim wszystkie istotne informacje dotyczące projektowania, procedur dozorowych, wykonania czy dodatkowego wyposażenia. Udostępniamy także przydatne formularze doboru zarówno zbiorników naziemnych jak i podziemnych.
Poniżej znajdziesz najważniejsze regulacje prawne dotyczące zbiorników bezciśnieniowych podlegających pod dozór Urzędu Dozoru Technicznego. To zagadnienie poruszyliśmy także w jednym z naszych artykułów, który znajdziesz w bazie edukacyjnej.
Poniżej udostępniamy praktyczny poradnik dotyczący projektowania zbiorników na wodę, w którym znajdziesz konkretne wskazówki przydatne w codziennej pracy oraz karty techniczne z parametrami płyt modułowych stosowanych do ich budowy. Zachęcamy również do korzystania z formularza doboru, który zawiera najważniejsze dane przydatne podczas określania kosztów zbiornika oraz gotowych bibliotek Revit w technologii BIM.
Amargo posiada uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) do wytwarzania, modernizacji i naprawy zbiorników bezciśnieniowych i niskociśnieniowych do materiałów trujących lub żrących oraz ciekłych zapalnych. Aby spełnić rygorystyczne – nie tylko obecne, ale również przyszłe standardy – dokonaliśmy aktualizacji naszej wewnętrznej normy technologicznej produkcji zbiorników i stworzyliśmy precyzyjne zapisy normy zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020, które określają najlepszą możliwą technologię budowy zbiorników bezciśnieniowych z tworzyw termoplastycznych. Zapisy normy odnoszą się do przyjętych danych wsadowych obliczeń.
Stoisz przed nowym wyzwaniem i nie masz pewności, jakie rozwiązanie najlepiej spełni Twoje zamierzenia inwestycyjne? Zdajemy sobie sprawę, że na wczesnym etapie nie zawsze dysponujesz konkretnymi informacjami technicznymi. Nie musisz się jednak martwić, etap koncepcji to najlepszy z możliwych etapów, w którym możesz zbadać różne ścieżki i opłacalność inwestycji. Podczas konsultacji ocenimy Twój problem, dokonamy analizy możliwych rozwiązań, pomożemy Ci zorientować się w kosztach i wskażemy właściwą drogę postępowania.
Aby przejrzeć najczęściej zadawane pytania, wybierz odpowiednią zakładkę – dla ułatwienia odpowiedzi podzieliliśmy w zależności od kategorii: zbiorniki na wodę lub zbiorniki chemoodporne.
Aby dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda dobór zbiorników na wodę pitną i przeciwpożarową produkowanych z płyt modułowych MultiPower i na co zwracać uwagę, zachęcamy do korzystania z naszym materiałów z bazy edukacyjnej, w których poruszamy następujące zagadnienia:
Link do nagrania: https://youtu.be/4mSnCX6kt88
Link do obszernego poradnika nt. „Projektowania zbiorników na wodę”: https://www.amargo.pl/poradnik-projektowanie-zbiornikow-na-wode/
Bezciśnieniowe zbiorniki na wodę budujemy z unikalnej konstrukcji płyt sandwichowych MultiPower wykonanych z tworzywa PP-COPO lub HDPE oraz Polystone CubX PP-H. W poniższym wpisie znajdziesz najważniejsze parametry płyt oraz korzyści, jakie daje ich zastosowanie dla Inwestora.
Link do artykułu: https://www.amargo.pl/plyty-modulowe-do-budowy-wewnetrznych-zbiornikow-na-wode-poznaj-ich-parametry-i-korzysci/
Opis technologii AmargTank MultiPower do pobrania: https://www.amargo.pl/wp-content/uploads/2021/08/technologia-amarg-tank-multipower-plyty-zebrowane.pdf
W celu usprawnienia procesu obsługi Twojego zapytania zapraszamy do pobrania i wypełnienia dedykowanego formularza danych technicznych zbiornika na wodę: kliknij, by pobrać formularz
Dokumentacja techniczno-ruchowa DTR powinna zawierać:
Jeśli chciałbyś zapoznać się z DTR Zbiornika Amargo – podejmij z nami kontakt. Prześlemy Ci instrukcję i omówimy najważniejsze punkty i wytyczne. Po podjęciu kontaktu projektanci zbiorników na wodę (zbiorniki przeciwpożarowe, zbiorniki rezerwowe wody pitnej) otrzymają od nas komplet danych wraz z opisami do projektu oraz zwymiarowanymi rysunkami i przekrojami.
Wymagania w zakresie zapewnienia minimalnych ilości wody w stosowanych zbiornikach rezerwowych wody pitnej dla ośrodków zdrowia są określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, w którym to w § 41 znajduje się zapis, że „Rezerwowe źródło zaopatrzenia szpitala w wodę zapewnia co najmniej jej 12-godzinny zapas.”.
Podejmij kontakt z ekspertami Amargo – wskażemy Ci stosowne rozporządzenia i wytyczne oraz doradzimy, jak dokonać prawidłowego doboru wielkości zbiornika wody pitnej, tak by zapewnić odpowiedni 12- godzinny zapas wody dla obiektu objętego rozporządzeniem (np. szpitalu, hospicjum, ośrodku opiekuńczym, leczniczym, sanatorium). Po dokonaniu wyliczenia pomożemy w określeniu wymiarów zbiornika – tak, by sprawnie i bez nadmiaru prac budowlanych zabudować go w jednym z niewykorzystywanych pomieszczeń.
Więcej informacji nt. zbiorników rezerwowych wody pitnej znajdziesz na stronie: www.amargo.pl/zbiorniki-na-wode/rezerwowe-wody-pitnej/
Wymagania w zakresie zapewnienia minimalnych ilości wody w stosowanych zbiornikach rezerwowych wody pitnej dla ośrodków zdrowia są określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, które jest ogólnodostępne.
§ 41 rozporządzenia mówi, że „Rezerwowe źródło zaopatrzenia szpitala w wodę zapewnia co najmniej jej 12-godzinny zapas.”. ogólnodostępne.
Jeśli jednak zapisy nie są dla Ciebie jasne, zwróć się do nas. Poprowadzimy Cię przez gąszcz aktów prawnych i wspólnie dobierzemy optymalne rozwiązanie w zakresie zapewnienia alternatywnego zapasowego źródła wody na wypadek braku zasilania z sieci wodociągowej miejskiej.
Jeśli masz do wykonania koncepcję lub pełne opracowanie projektowe wewnętrznego zbiornika wody, jeśli zastanawiasz się jakie rozwiązanie wybrać i czy w Twoim przypadku, mimo wąskich drzwi i korytarzy, da się zabudować zbiornik wewnętrzny – nie czekaj, podejmij kontakt z Amargo. Opisz swój przypadek, prześlij rzuty budynku i oczekiwaną pojemność oraz wymiary gabarytowe zbiornika. Resztą zajmą się nasi eksperci. Ustalimy, jak duże elementy można sprefabrykować wcześniej, a jaki zakres prac należy wykonać na miejscu, wnosząc zbiornik w elementach-modułach i wykonując łączenie na miejscu.
Amargo jest w stanie wykonać zbiorniki, przechodząc nawet przez wąskie korytarze i drzwi, gdyż pojedyncze elementy płyt MultiPower mają wymiar 2600 x 1000 x 51 mm i ważą jedynie kilkanaście kilogramów. Montażysta Amargo bez kłopotu wykona prace związane z wniesieniem i zespoleniem zbiornika w miejscu instalacji. To sprawia, że zastosowanie płyt MultiPower w budowie zbiornika pozwala wykorzystać pomieszczenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów i ingerencji w konstrukcję budynku.
Wykonanie zbiornika w technologii Amargo MultiPower AmargTANK jest możliwe praktycznie w każdym pomieszczeniu, nawet tym trudnodostępnym. W naszym portfolio posiadamy wiele realizacji, gdzie zbiornik budowany był w ciasnych pomieszczeniach, praktycznie przylegał do ścian pomieszczenia. To wszystko jest możliwe dzięki budowie modułowej zbiorników Amargo oraz wykorzystaniu jako budulca – płyt tworzywa o strukturze komorowej – panelowej. Dodatkowo konstrukcja stosowanych płyt tworzywa umożliwia budowę zbiorników bez konieczności stosowania zewnętrznych wzmocnień stalowych, dzięki czemu udaje nam się maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, minimalizując przy tym ryzyko korozji.
Jeśli chcesz poznać szczegóły technologii Amargo – nie zwlekaj i podejmij kontakt. Ekspert Amargo przedstawi Ci technologię i pomoże w określeniu najbardziej optymalnego rozwiązania!
Właściwy dobór zestawu pompowego / hydroforowego – współpracującego ze zbiornikiem bezciśnieniowym zapasu wody Amargo powinien być przeprowadzony przez fachowców i poparty dogłębną analizą struktury instalacji wody w obiekcie. Istotne są zastosowane przekroje rur wodnych, długość instalacji oraz liczba kształtek. Na tej podstawie możliwe jest wyliczenie oporów hydraulicznych liniowych i miejscowych. Mając dane na temat zużycia wody (a zatem koniecznej wydajności zestawu pompowego), strat na instalacji oraz ciśnienia na końcu instalacji – można właściwie dobrać optymalny zestaw pompowy.
Przy zakupie zbiornika Amargo pełne dane związane z doborem elementów wyposażenia zbiornika wykonamy bezpłatnie.
W Amargo przykładamy niezwykle dużo uwagi, by każdy element zbiornika był najwyższej jakości. Odzwierciedleniem tej idei jest partnerskie podejście we współpracy z odbiorcami, realizowane również w zakresie szerokiego spektrum kontroli jakości. W zależności od wymagań i oczekiwań Klienta realizujemy kontrolę jakości w zakresie zarówno prostych prób szczelności (metodą próby iskrowej lub napełniania wodą), jak i złożonych prób i protokołów włącznie z pomiarami poprodukcyjnymi, uruchomieniem, ruchem próbnym zbiornika i instalacji, na dezynfekcji i pomiarze bakteriologicznym wody (przez zewnętrzne służby typu Sanepid) kończąc.
Skontaktuj się zatem z Ekspertami Amargo i podaj, jakie są Twoje wymagania i potrzeby. Znajdziemy najlepsze rozwiązanie.
Po zakończeniu montażu zbiornika wykonywana jest próba szczelności konstrukcji. Pierwszym sposobem, gdy nie ma jeszcze możliwości zasilenia zbiornika wodą, jest wykonanie próby metodą przeskoku iskry elektromagnetycznej. Innym sposobem jest zalanie zbiornika wodą do miejsca przelewu na czas 24 godzin.
W zależności od przeznaczenia zbiornika i ustalonego zakresu dostawy i montażu Amargo realizuje częściowy lub pełen zakres usług. Pełna opcja rozumiana jest jako dostawa, montaż, uruchomienie, dezynfekcja, zalanie zbiornika, pobranie prób, ocena bakteriologiczna wody przez zewnętrzne jednostki takie jak np. Sanepid.
Chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszamy do kontaktu z Ekspertami Amargo.
Jeśli potrzebujesz gotowych rysunków zbiornika wody w popularnym formacie CAD (*.dwg) – skontaktuj się z nami, udostępnimy Ci odpowiedni link do biblioteki danych lub wyedytujemy uprzednio rysunek zbiornika, dostosowując do Twoich preferencji gabarytów i wyposażenia, a następnie udostępnimy Ci go. Jesteśmy otwarci na współpracę z Biurami Projektów. Zapraszamy zatem do kontaktu.
Wiemy, że żywotność zbiornika wody pitnej, ale i ograniczenie warunków do namnażania bakterii jest niezwykle ważne. Po to, aby ograniczyć rozwój bakterii, także tych z grupy Legionella w magazynowanej wodzie do celów pitnych, opracowaliśmy unikalne rozwiązanie. System zbiorników Amargo to po pierwsze zastosowanie specjalnego tworzywa, które nie stanowi pożywki dla bakterii, podłoże nie sprzyja ich rozwojowi. Po drugie zbiorniki Amargo wykonujemy z systemu płyt panelowych MultiPower – ściany zbiornika posiadają świetne parametry również pod względem izolacyjności cieplnej, a jak wiemy brak wzrostu temperatury wody skutecznie hamuje rozwój szczepów bakterii.
Chcesz poznać detale rozwiązań Amargo – podejmij kontakt, Ekspert Amargo zapozna Cię z niuansami technicznymi innowacyjnych zbiorników Amargo.
W Amargo do obsługi każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, co oznacza, że każdy zbiornik jest inny, ma inne wymiary, inne króćce, rozmieszczenie.
Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o zawory pływakowe na zasilaniu zbiornika w wodę z sieci miejskiej. Posiadamy szereg wypracowanych wieloletnich rozwiązań. W zależności od potrzeb i możliwości wolnej przestrzeni stosujemy zawory pływakowe wielu typów, montowane kołnierzowo i za pośrednictwem złączy gwintowanych. Stosujemy płyty antywirowe, oddzielne osłony zapobiegające powstawaniu fali wodnej w zbiorniku, a także nadbudowy nad pokrywą zbiornika, osłaniające zawór pływakowy.
Zwróć się do Amargo po poradę – nie pozostawimy twojego przypadku bez rozwiązania!
W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji możemy w zbiorniku Amargo przewidzieć bądź to poziomowskaz rurkowy, bądź poziomowskaz suchy. Możliwe są również – coraz bardziej popularne – systemy sond pomiarowych i wskazań elektronicznych.
Skontaktuj się, podaj swoje oczekiwania, a ekspert Amargo przygotuje Ci optymalne rozwiązanie. Przy zakupie zbiornika Amargo wszelkie analizy techniczne, opracowania projektowe i symulacje są zupełnie bezpłatne.
Amargo jest zdecydowanie nastawione na szeroką współpracę z rzeszą projektantów! Dołącz do klubu Projektantów TANK Think Tank!
Dokładnie TAK. W Amargo zakres stosowanych narzędzi i urządzeń pomiarowych jest wręcz nieograniczony. Stosujemy: poziomowskazy rurowe, suche sznurkowe i pływakowe, sondy pomiarowe, pomiar bezkontaktowy: ultradźwiękowy lub radarowy i szereg innych technik.
Odczyt poziomu możemy Ci dostarczyć miejscowy lub zdalny, czyli retransmisję sygnału do innego miejsca sterowania lub nadzoru albo systemu komputerowego.
Podłoże pod zbiornik zapasu wody Amargo powinno charakteryzować się wystarczającą nośnością – nie ma tu jednej odpowiedzi. Z reguły – na podstawie danych od ekspertów Amargo na temat całkowitej masy zbiornika wraz z wodą należy zlecić weryfikację nośności posadzki konstruktorowi. Zwróć się do nas z pytaniem, poprowadzimy przez dalszy proces uzgodnień, by przebiegło to sprawnie i fachowo.
Odrębną kwestią jest zapewnienie równego podłoża – a to znaczy, że możliwa dopuszczalna odchyłka poziomu posadzki mierzona na długości dwóch metrów nie powinna przekraczać wartości 2 mm.
Odpowiadając na to pytanie przygotowaliśmy dwa odcinki naszego podcastu „Zbiorniki pełne rozwiązań – sztuka projektowania i bezpiecznej eksploatacji” – zachęcamy do wysłuchania (można również pobrać transkrypcję), a w razie pytań służymy pomocą:
Zachęcamy również do pobrania obszernego, merytorycznego poradnika „Zbiorniki chemoodporne w praktyce”.
Link do pobrania poradnika: https://www.amargo.pl/poradnik-zbiorniki-chemoodporne-w-praktyce/
Specjaliści Amargo dysponują wieloma narzędziami w zakresie sprawdzenia wystarczającej odporności chemicznej tworzywa dla danego zastosowania w projektowaniu zbiornika chemoodpornego.
Analizę zazwyczaj rozpoczyna się stosując prostą tabelę odporności chemicznej, kolejno jest możliwe sprawdzenie w aplikacji komputerowej – wówczas mogą być analizowane nawet mieszaniny wielu związków występujące pod specyficznymi nazwami handlowymi.
Przy realizacji zbiorników chemoodpornych z tworzywa każdorazowo weryfikujemy odporność materiału i dokonujemy wyboru optymalnego rodzaju tworzywa sztucznego.
W celu usprawnienia procesu obsługi Twojego zapytania zapraszamy do pobrania i wypełnienia dedykowanego formularza danych technicznych zbiornika chemoodpornego: kliknij, by pobrać formularz
W Amargo realizujemy zadania, które wymagają indywidualnego podejścia jeśli chodzi o chociażby gabaryty zbiorników na chemikalia. Mimo to, realizacja zadań ze zoptymalizowanego, standardowego typoszeregu również znajduje grono swoich odbiorców.
Dział technologii Amargo przygotował typoszereg bezciśnieniowych zbiorników podlegających pod dozór UDT, z możliwością niewielkich modyfikacji. Zapraszamy do zapoznania się z danymi technicznymi typoszeregu: www.amargo.pl/zoptymalizowany-standardowy-typoszereg-zbiornikow-bezcisnieniowych-udt/
Posiadamy na koncie realizację zbiorników o pojemności od kilkuset litrów do ponad 200 m3.
Ograniczenia gabarytowe raczej nie istnieją, ale jak wiemy transport niestandardowy generuje wyższy koszt. Dlatego też z reguły zalecamy nie przekraczać średnic 3500 mm i długości / wysokości zbiornika 10 – 12 metrów.
Pomagamy naszym Klientom na każdym etapie projektowania, doboru i używania zbiornika chemoodpornego z tworzywa PE HD, PP, PVDF, FRP, GRP. Zwłaszcza w przypadku zbiorników magazynowych chemoodpornych, podlegających pod dozór UDT, aby dokonać rejestracji danego zbiornika i przekazania do użytkowania, należy przygotować i zatwierdzić stosowną instrukcję eksploatacyjną.
Zgłoś się do nas, pomożemy Ci w tym procesie. Mamy doświadczenie!
Proces doboru, projektowania, wytwarzania, poświadczeń wykonania i zbadania oraz oddania do eksploatacji zbiornika chemoodpornego jest niezwykle skomplikowany. Ale nie wtedy, gdy wykonujesz go razem ze Specjalistami Amargo TANK Think Tank!
Zatem zgłoś się do nas, a poprowadzimy przez gąszcz przepisów. Poniżej zawarliśmy jedynie wycinek tychże przepisów.
Każdy zbiornik bezciśnieniowy i niskociśnieniowy (o nadciśnieniu nie wyższym niż 0,5 bara) chemoodporny – przeznaczony do magazynowania materiałów niebezpiecznych o właściwościach trujących lub żrących podlega dozorowi technicznemu, jeżeli substancje i preparaty chemiczne zostały zakwalifikowane na podstawie odrębnych przepisów jako niebezpieczne: bardzo toksyczne, toksyczne, szkodliwe albo żrące.
Wyjątki:
Dane pochodzą z oficjalnego źródła – strony www UDT.
Trujące lub żrące: podstawa prawna
Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. Nr 122 poz. 1321) z późniejszymi zmianami.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1468).
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 16 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych dozoru Technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów trujących lub żrących (Dz.U. Nr 63, poz. 572).
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 listopada 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za czynności jednostek dozoru technicznego (Dz. U. 2014 poz. 1675).
Trujące lub żrące: formy dozoru i terminy badań
https://www.udt.gov.pl/co-i-kiedy-podlega-dozorowi/urzadzenia-bezcisnieniowe/zbiorniki-bezcisnieniowe-i-niskocisnieniowe-przeznaczone-do-magazynowania-materialow-trujacych-lub-zracych/trujace-lub-zrace-formy-i-terminy-badan
Trujące lub żrące: wymagana dokumentacja techniczna
Wymieniona wyżej dokumentacja dotyczy również urządzeń po raz kolejny oddawanych do eksploatacji, przy czym może ona ulec modyfikacji w oparciu o prowadzone w takim przypadku badanie kwalifikacyjne.
Proces doboru, projektowania, wytwarzania, poświadczeń wykonania i zbadania oraz oddania do eksploatacji zbiornika chemoodpornego jest niezwykle skomplikowany. Ale nie wtedy, gdy wykonujesz go razem ze Specjalistami Amargo TANK Think Tank!
Zatem – zgłoś się do nas, a poprowadzimy przez gąszcz przepisów. Poniżej zawarliśmy jedynie wycinek tychże przepisów.
Każdy zbiornik bezciśnieniowy i niskociśnieniowy (o nadciśnieniu nie wyższym niż 0,5 bara) chemoodporny, przeznaczony do magazynowania materiałów niebezpiecznych o właściwościach trujących lub żrących podlega dozorowi technicznemu, jeżeli substancje i preparaty chemiczne zostały zakwalifikowane na podstawie odrębnych przepisów jako niebezpieczne: bardzo toksyczne, toksyczne, szkodliwe albo żrące.
Wyjątki:
Dane pochodzą z oficjalnego źródła – strony www UDT.
Trujące lub żrące: podstawa prawna
Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. Nr 122 poz. 1321) z późniejszymi zmianami.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1468).
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 16 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych dozoru Technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów trujących lub żrących (Dz.U. Nr 63, poz. 572).
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 listopada 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za czynności jednostek dozoru technicznego (Dz. U. 2014 poz. 1675).
Trujące lub żrące: formy dozoru i terminy badań
https://www.udt.gov.pl/co-i-kiedy-podlega-dozorowi/urzadzenia-bezcisnieniowe/zbiorniki-bezcisnieniowe-i-niskocisnieniowe-przeznaczone-do-magazynowania-materialow-trujacych-lub-zracych/trujace-lub-zrace-formy-i-terminy-badan
Trujące lub żrące: wymagana dokumentacja techniczna
Wymieniona wyżej dokumentacja dotyczy również urządzeń po raz kolejny oddawanych do eksploatacji, przy czym może ona ulec modyfikacji w oparciu o prowadzone w takim przypadku badanie kwalifikacyjne.
W razie utraty dokumentacji przez Klienta istnieje możliwość zwrócenia się z prośbą do Wytwarzającego o scan lub ksero. Staramy się, by przechowywać dokumentację w okresie minimum 5 lat, a optymalnie w czasie żywotności zbiornika.
Tworzymy dla Państwa bibliotekę rysunków CAD. W sprawie dostępu lub edycji opracowań pod konkretne potrzeby zwróć się do nas z krótkim kontaktem.
Chciałbyś poznać zawartość przykładowej dokumentacji techniczno-ruchowej zbiornika chemoodpornego, skontaktuj się z nami, a prześlemy Ci projekt opracowania lub przygotujemy rozwiązanie adekwatne do Twojego przypadku.
W zależności od przeznaczenia zbiornika chemoodpornego (magazynowy lub procesowy), faktu podlegania pod dozór techniczny oraz wymagań jakościowych stosujemy półprodukty z tworzyw sztucznych HDPE / PE-EL / PP-H / PP-C / PP-S / PVC / PVDF / E-CTFE / PFA / FRP / GRP z potwierdzonymi parametrami technicznymi w oparciu o standard 2.2 lub wraz z badaniami próbek z danej partii produkcyjnej – standard 3.1.
Zapytaj o szczegóły – wytłumaczymy Ci różnicę.
Chroniąc otoczenie – środowisko naturalne – oraz dbając o bezpieczeństwo osób, w zgodzie z stosownymi przepisami zbiornik magazynujący media żrące, trujące, niebezpieczne powinien być dodatkowo zabezpieczony poprzez zastosowanie wanny ochronnej (de facto drugiego zbiornika zabezpieczającego = zbiornik dwupłaszczowy) lub wspólnej wanny, w której zlokalizowane są inne zbiorniki magazynowe. O szczegóły wymogów prawnych najlepiej zapytaj naszych ekspertów.
Lista ustaw i rozporządzeń jest niezwykle długa i ulega ciągłym zmianom. Najważniejsze dokumenty dotyczące zbiorników dozorowych znajdziesz klikając w poniższe strony:
*Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.