ZAKRES PUBLIKACJI: ZBIORNIK MAGAZYNOWY WODY
BRANŻA: PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY
Cel inwestycji
Zmiana systemu magazynowania wody do celów produkcyjno-myjących usprawniająca pracę przedsiębiorstwa i zapewniająca zachowanie ciągłości procesów – rozwiązanie problemu spadków ciśnienia.
W jednym z przedsiębiorstw spożywczych do celów produkcyjno-myjących wykorzystywano wodę czystą ze studni głębinowej oraz dodatkowo z sieci miejskiej. W związku z nierównym rozbiorem wody na sieci zakładowej często dochodziło do dużych spadków ciśnienia, co skutkowało różnymi problemami w zainstalowanych urządzeniach. Aby ich uniknąć konieczne stało się gromadzenie wody w zbiornikach buforowych.
W pomieszczeniu przeznaczonym na posadowienie zbiorników znajdowały się stalowe konstrukcje wsporcze stropu, wobec czego zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy dwa zbiorniki magazynowe wody o objętości roboczej 21 m³ każdy, co dało łączną objętość użytkową 42 m³. Zbiorniki zostały ze sobą połączone systemem kolektorów rurowych w celu zapewnienia tzw. przepływu międzyzbiornikowego.
Charakterystyka zbiorników na wodę dla producenta z branży spożywczej
- temperatura obliczeniowa t = 30 ºC
- okres obliczeniowy: 20 lat
- materiał wykonania zbiorników: PP-H, PP-C
Zakres prac:
- montaż zbiorników z pojedynczych modułów na miejscu u Klienta, połączenie zbiorników ze sobą za pomocą orurowania, przepustnic międzykołnierzowych oraz bypass’ów
- wyposażenie w wieżę sygnalizacyjną
- wyposażenie zbiorników w zestawy pompowy
- dostawa automatyki wraz z jej podłączeniem (sterowanie pompą głębinową układ prosty: włącz/wyłącz, zabezpieczenie zestawu pompowego przed suchobiegiem, wskaźnik poziomu stanu zbiornika)
- rozruch próbny
Projektowanie zbiorników modułowych
Wykorzystaj potencjał technologii BIM
Projektujesz instalacje sanitarne i przeciwpożarowe, których element stanowi zbiornik magazynowy wody? Pobierz biblioteki Revit zbiorników AmargTank MultiPower®, które są odpowiedzią na aktualne trendy i wysokie wymagania stawiane przez branżę instalacyjną. Modele BIM niosą szereg korzyści dla projektantów, wykonawców i inwestorów.
Zbiorniki przed połączeniem systemem kolektorów.
Widok na gotowe zbiorniki na wodę.
Jakie korzyści zyskali użytkownicy zakładu produkcyjnego dzięki wewnętrznym, modułowym zbiornikom na wodę?
Realizacja zbiorników buforowych AmargTank MultiPower® w zakładzie produkcyjnym przyniosła następujące korzyści:
- możliwość gromadzenia wody do celów produkcyjno-myjących w dwóch rezerwuarach o pojemnościach zapewniających ciągłość procesu i gwarantujących niezmienioną jakość wody,
- możliwość wykorzystywania takich ilości wody, jakie są potrzebne na dany moment, bez ryzyka spadków ciśnień i ich negatywnego oddziaływania na urządzenia procesowe,
- dostosowanie gabarytów zbiorników do kubatury pomieszczenia i warunków posadowienia, bez potrzeby naruszania istniejących elementów konstrukcyjnych,
- sprawny montaż zbiorników zapasu wody na miejscu,
- brak ryzyka korozji (zbiornik nie ma elementów stalowych), co eliminuje koszty napraw czy remontów w przyszłości,
- łatwość w realizacji czynności serwisowych oraz czyszczeniu zbiornika.
Odkryj tajniki zbiorników modułowych!
[AKTUALIZACJA MATERIAŁU: 08.2024]
Zwiększ kompetencje w obszarze nowych technologii i wykorzystuj zdobytą wiedzę w swoich projektach i inwestycjach z zakresu instalacji sanitarnych oraz przeciwpożarowych.
Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Jeśli szukasz zbiornika do magazynowania wody wewnątrz budynku, zachęcamy do kontaktu. Najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru zbiornika na wodę. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.