Instalacje przesyłu i dozowania medium
Poza samymi zbiornikami wraz z oprzyrządowaniem wykonujemy montaż instalacji napełniającej zbiorniki i dozującej od zbiorników na linię technologiczną. W zależności od specyfiki projektu wśród elementów realizowanych instalacji przesyłu i dozowania substancji należy wymienić m.in. dwuścienne rurociągi chemoodporne z tworzywa, pompy chemoodporne transferowe i rozładunkowe, zawory manualne, automatyczne oraz odpowietrzające i napowietrzające, szafy AKiP.
Przykładowe realizacje
Instalacja gospodarowania ściekami laboratoryjnymi i niskoaktywnymi
W ramach inwestycji wykonano nowe instalacje gospodarowania ściekami: instalację ścieków laboratoryjnych (instalacja zielona) oraz ścieków niskoaktywnych (instalacja czerwona), które zostały wykonane z rur i kształtek z tworzywa sztucznego – polietylenu PE100. Instalacje są przewidziane do przesyłania czynnika roboczego jakim są ścieki laboratoryjne / niskoaktywne o maksymalnej temperaturze 30°C i maksymalnym ciśnieniu 5 bar. Każda z instalacji została podzielona na odcinek grawitacyjny napełniania zbiorników, odcinek ssawny dla pomp i odcinek tłoczny dla pomp.
Przykładowe realizacje
Zautomatyzowana linia przesyłu i dozowania substancji do i ze zbiorników pośrednich
Poznaj inwestycję, w której transfer i dozowanie medium na nowej linii zostały w pełni zautomatyzowane. Sterowanie wpłynie nie tylko na wydajny i sprawny przebieg procesu, ale także pozwoli zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki pracy dla personelu.
Przykładowe realizacje
Kompletne instalacje od rozładunku po dozowanie medium
Zaprojektowana instalacja dla czynnika roboczego z domieszką żywicy została wykonana z rur PEHD PE100. Jej przeznaczeniem jest przesył medium od miejsca wpięcia węża tankowania z cysterny do zbiornika magazynowego oraz do zbiornika technologicznego. Każda z instalacji została podzielona na dwa niezależne odcinki: ssawny dla pompy rozładunkowej i tłoczny dla pompy rozładunkowej do zbiornika magazynowego/technologicznego.