Projektujemy i wykonujemy wbudowane lub instalowane w istniejących pomieszczeniach budynków zbiorniki rezerwowe wody pitnej, których celem jest magazynowanie wody do celów socjalno-bytowych
Rezerwowe zbiorniki wody pitnej produkujemy z materiałów spełniających najwyższe normy jakości oraz posiadających certyfikaty i atesty Państwowego Zakładu Higieny. Oferujemy zbiorniki na wodę m.in. o pojemności 2000 l, 5000 l, a nawet 10 000 l. Każdorazowo pojemność zbiornika wody pitnej z tworzywa dostosowujemy do wskazanych potrzeb, a wymiary do możliwości w zakresie miejsca jego posadowienia.
Budulcem zbiorników rezerwowych na wodę są trwałe płyty modułowe MultiPower o konstrukcji „sandwichowej” (technologia AmargTank MultiPower®). Są one wykonane z niezwykle wytrzymałych tworzyw sztucznych PP-COPO lub polietylenu HDPE. Plastikowe zbiorniki wody są doskonałą alternatywą dla zbiorników stalowych.
Wyślij zapytanie
Zbiorniki zapasowe na wodę (inaczej rezerwowe wody pitnej) z atestem PZH są stosowane w obiektach użyteczności publicznej (m.in. w biurowcach, wieżowcach czy budynkach wielorodzinnych), a także w placówkach realizujących działalność leczniczą (m.in. szpitale, sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne etc.), w których wymagane jest magazynowanie wody do celów socjalno-bytowych lub też wyrównywanie zbyt niskiego ciśnienia w sieci.
Wymagania dotyczące zapewnienia minimalnych ilości wody w stosowanych zbiornikach rezerwowych są określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, w którym to w § 41 znajduje się zapis, że „Rezerwowe źródło zaopatrzenia szpitala w wodę zapewnia co najmniej jej 12-godzinny zapas.”.
Zbiorniki rezerwowe wody pitnej (zbiorniki awaryjne wody) Amargo wykonane z płyt modułowych doskonale sprawdzają się w istniejących obiektach, które w wyniku zmiany swojego przeznaczenia, remontu czy rozbudowy wymagają dostosowania zbiornika wody do nowych warunków. Rozwiązanie znajduje również zastosowanie w nowoprojektowanych obiektach.
Bardzo często zdarza się, że posadowienie zbiornika do magazynowania wody jest możliwe tylko i wyłącznie w trudno dostępnym, ciasnym, piwnicznym pomieszczeniu, a budżet nie pozwala na dostosowanie przestrzeni do wniesienia dużego zbiornika (np. poprzez wyburzenie ścian, zmiany otworów okiennych lub drzwiowych). Dzięki systemom modułowym możliwe jest zbudowanie rezerwuaru wody w budynku, bez zbędnej ingerencji w jego konstrukcję.
Projektuj i realizuj inwestycje świadomie
Konstrukcja modułowa zbiorników niewiele Ci mówi? Odkryj jej tajniki i z sukcesem wykorzystuj zdobytą wiedzę w swoich projektach i inwestycjach z zakresu instalacji sanitarnych oraz przeciwpożarowych.
Zaufany dostawca zbiornika na wodę to oszczędności i poczucie dobrze zrealizowanej inwestycji. Decydując się na współpracę z Amargo możesz spać spokojnie – gwarantujemy pełne wsparcie na każdym jego etapie – doradztwa, weryfikacji założeń projektowych oraz uwarunkowań technicznych. Produkcję zbiorników z tworzywa realizuje zespół certyfikowanych pracowników Amargo, którzy posiadają stosowne zaświadczenia w zakresie łączenia tworzyw wydane przez Instytut Spawalnictwa Tworzyw Sztucznych.
Wiemy, jak ważne jest zachowanie wysokich standardów higienicznych w przypadku zbiorników rezerwowych wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zapewniamy to dzięki użyciu sprawdzonych, certyfikowanych materiałów konstrukcyjnych o gładkiej powierzchni, niepodatnej na gromadzenie się zanieczyszczeń i rozwój mikroorganizmów. Stosowane materiały posiadają ważne certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny w zakresie dopuszczenia do stosowania przy kontakcie z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi oraz do produkcji żywności. Właściwości tworzyw wpływają na:
Jako dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanymi zmianami właściwości wody w zbiorniku wody pitnej stosujemy system uzdatniania wody:
Podejmując się współpracy z Amargo możesz zamówić bezciśnieniowy zbiornik wody pitnej o dowolnych, nietypowych gabarytach i pojemności. Projektując rezerwowy zbiornik do wody pitnej wykorzystamy dostępną przestrzeń co do milimetra, a ewentualne przeszkody w rodzaju rozdzielni elektrycznej, filarów etc. nie będą stanowiły dla nas żadnego problemu. W zależności od potrzeb zbiorniki wykonujemy w naszym zakładzie produkcyjnym (i transportujemy w całości jako gotowy finalny zbiornik prostopadłościenny), albo na miejscu u Klienta – zwłaszcza jeśli budynek jest istniejący, a otwory drzwiowe i przejścia uniemożliwiają wprowadzenie go do danego pomieszczenia. Pojedyncze elementy ścian zbiornika z płyt tworzywa mają wymiar 2600 mm x 1000 mm x 51 mm i ważą jedynie kilkanaście kilogramów.
Budowa modułowych zbiorników rezerwowych z płyt MultiPower z tworzywa sztucznego przekłada się na:
Do produkcji zbiorników rezerwowych wody pitnej wykorzystujemy technologię AmargTank MultiPower®. Konstrukcję budujemy z płyt MultiPower z atestowanych tworzyw PP-COPO lub polietylenu HDPE, których parametry mają znaczący wpływ na trwałość i żywotność zbiornika. Zastosowanie sprawdzonych tworzyw odwdzięczy się dodatkowymi korzyściami takimi, jak:
Minimalne ilości wody dla stosowanych zbiorników zapasowych są określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Dotyczy to podmiotów wykonujących działalność leczniczą, którymi są takie obiekty, jak np. szpital, hospicjum, ośrodek opiekuńczy, leczniczy czy sanatorium.
Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz jak dokonać prawidłowego doboru wielkości zbiornika wody pitnej, tak by zapewnić odpowiedni 12’sto godzinny zapas wody, skontaktuj się z nami. Eksperci Amargo wykonają odpowiednie wyliczenia i pomogą w określeniu wymiarów zbiornika, dopasowując je do pomieszczenia, w którym będzie instalowany wewnętrzny zbiornik wody pitnej.
Projektowanie zbiorników modułowych
Wykorzystaj potencjał technologii BIM
Projektujesz instalacje sanitarne i przeciwpożarowe, których element stanowi zbiornik magazynowy wody? Pobierz biblioteki Revit zbiorników AmargTank MultiPower®, które są odpowiedzią na aktualne trendy i wysokie wymagania stawiane przez branżę instalacyjną. Modele BIM niosą szereg korzyści dla projektantów, wykonawców i inwestorów.
Zbiorniki na wodę pitną zazwyczaj są montowane w najniższych kondygnacjach istniejących już budynków: piwnicach, garażach i innych pomieszczeniach gospodarczych. Są to na ogół pomieszczenia, do których bardzo ciężko jest wnieść i zamontować zbiornik w całości. Często w ciągu komunikacyjnym prowadzącym do pomieszczenia na zbiornik są wąskie korytarze, drzwi, których szerokość wyklucza wniesienie zbiornika o dużych gabarytach. Chcąc tego dokonać należałoby ingerować w konstrukcję budynku (wyburzyć drzwi od zewnątrz, okna, poszerzyć otwory), co niejednokrotnie wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz wydłużeniem czasu realizacji.
Z pomocą przychodzą prefabrykowane, tworzywowe płyty modułowe o wzmocnionej konstrukcji. Dzięki ich wymiarom, które standardowo wynoszą 2600 x 1000 x 50 mm, możliwy jest bezinwazyjny montaż zbiornika w nawet najbardziej skomplikowanym logistycznie pomieszczeniu. Płyty z tworzywa sztucznego dostarczamy na miejsce posadowienia i wnosimy do pomieszczenia. W kolejnym etapie, wedle wcześniejszych założeń montażowych, dokonujemy ich łączenia poprzez skręcanie, zgrzewanie lub spawanie ekstruzyjnego. Następnie montujemy elementy, jakie zostały wcześniej określone, tj. króćce, elementy sterownicze i AKPiA.
Wyposażenie techniczne każdego zbiorników z tworzywa na wodę pitną dostosowujemy do potrzeb Inwestorów. Dużą uwagę przykuwamy do spełnienia norm i wymogów formalnoprawnych, dzięki czemu zyskasz pewność, że zbiornik rezerwowy będzie dostosowany do użytkowania zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Zbiornik wody pitnej może być wyposażony analogicznie jak zbiornik przeciwpożarowy: w króćce, armaturę, zawory dopustowe pływakowe, sterowanie, włazy inspekcyjne.
Zestaw pompowy do zbiornika wody pitnej
Prawidłowy dobór zestawu pompowego / hydroforowego, który ma współpracować ze zbiornikiem bezciśnieniowym zapasu wody jest poprzedzony dogłębną analizą struktury instalacji wody w obiekcie. Duże znaczenie mają zastosowane przekroje rur wodnych, długość instalacji oraz ilość kształtek. Te informacje stanowią bazę do obliczenia oporów hydraulicznych liniowych i miejscowych. Informacje nt. zużycia wody (a więc i koniecznej wydajności zestawu pompowego), strat na instalacji i ciśnienia na końcu instalacji pozwalają na dobór optymalnego zestawu pompowego.
Zbiorniki na wodę pitną znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje okresowy niedobór wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Z zapasowych zbiorników, które stanowią alternatywne źródło wody korzystają przede wszystkim szpitale, ośrodki zdrowia, rehabilitacyjne, budynki wielorodzinne, biurowce, itp.
Główne przeznaczenie zbiorników to zatem awaryjne zasilanie (zapas wody – magazyn – bufor) i wyrównywanie zbyt niskiego ciśnienia w sieci (poprzez spięcie z zestawem hydroforowym i instalacją rurową istniejącą budynku), szczególnie w pionach instalacji o znacznej wysokości, np. w wieżowcach. Inne najczęściej spotykane funkcje to: magazyn wody pitnej, zbiornik buforowy lub przelewowy. Pamiętaj jednak, że chętnie podejmujemy się również projektów niestandardowych.
Przykładowe realizacje
Zbiornik rezerwowy na wodę pitną o pojemności 162,5 m3 dla szpitala
Cel: zapewnienie źródła zapasu wody pitnej w obiekcie szpitalnym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz dostosowanie do nietypowego kształtu pomieszczenia
Zakres realizacji: projekt i budowa zbiornika na wodę pitną o nietypowym kształcie litery „L”
Firma Amargo znajduje się wśród czołowych firm takich jak Weber Polska, Imfitex, Remer, Lech-Plast, Trokotex, Termochem, flstech, PE-System, Aquaworld, 3aqua , Skorpio, Splastic, ChemicTank, Brenal, Apakor zajmujących się zbiornikami.