Realizujemy zbiorniki na wodę wykonane z atestowanego tworzywa przeznaczone dla szpitala, hospicjum, pensjonatu, szkół, biurowców do magazynowania zapasowej wody pitnej lub wody do celów przeciwpożarowych.
Zbiorniki na wodę z tworzywa nie ulegają korozji oraz ograniczają ryzyko namnażania się bakterii, co w przypadku zbiorników na wodę pitną jest niedopuszczalne. Dzięki temu obiekty użyteczności publicznej (biurowce, wieżowce, budynki wielorodzinne) oraz ośrodki prowadzące działalność leczniczą mogą bezpiecznie magazynować wodę do celów socjalno-bytowych czy do wyrównywania niskiego ciśnienia w sieci.
Zbiorniki przeciwpożarowe spełniają warunki wynikające z norm i przepisów ppoż. Wykonanie z tworzywa zapewnia czystość wody, co chroni elementy instalacji przeciwpożarowej przed wtórnym zanieczyszczeniem.
Oferowane przez Amargo zbiorniki na wodę stosowane w obiektach użyteczności publicznej posiadają atesty PZH są produkowane zgodnie z wytycznymi Normy Zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020 >>.
Współpracujemy zarówno bezpośrednio z przedsiębiorstwami przemysłowymi, jak również z firmami inżynieryjno-wykonawczymi (generalnymi wykonawcami inwestycji – kliknij tutaj i sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.
Jeśli na co dzień zajmujesz się projektowaniem zbiorników na wodę dla szpitala, hospicjum, biurowców itp., sprawdź strefę projektanta, gdzie znajdziesz
Zbiornik z tworzywa został wybudowany z płyt modułowych MultiPower w pomieszczeniach piwnicznych przy parkingu podziemnym na kondygnacji -2 w biurowcu w centrum Warszawy.
Stan zbiornika przed wymianą
Istniejący dotychczas zbiornik na wodę w pomieszczeniach piwnicznych budynków mieszkalnych wspólnoty mieszkaniowej był wykonany ze stali. Po latach uległ on korozji w wielu miejscach.
Zbiornik był wielokrotnie odrdzewiany, czyszczony, malowany – jednak nie przynosiło to oczekiwanego efektu. Przy stałych wahaniach wody, zmianie poziomu cieczy i budowie jako „otwarty” stal czarna koroduje w znacznym stopniu. Grozi to awarią zbiornika, wyciekami, przeciekami, rozerwaniem spawów i zalaniem pomieszczeń oraz wyposażenia.
Budowa nowego zbiornika na wodę dla spółdzielni
Decyzja o wymaganej szybkiej wymianie zbiornika na nowy, niekorodujący wiązała się z produkcją zbiornika z modułowych płyt polipropylenu – tafli o wymiarach m.in. 2600 × 1000 mm, które bez trudu można wprowadzić do istniejącego pomieszczenia.
Zbiornik zlokalizowany był na podniesieniu – konstrukcji stalowej – ramie z profili stalowych. Wszystko po to, by zapewnić podłączenie od dołu celem osiągnięcia efektu spuszczania „do zera” oraz uzyskania napływu na króciec ssący pomp – zestawu hydroforowego. W tym przypadku nie było potrzeby wykonywania zagłębienia w posadzce.
Zbiornik został wykonany z elementów – bloków wzmacnianego tworzywa modułowego. Przycięte elementy – płyty tworzywa zostały wniesione i zespolone – zgrzane / zespawane ekstruderowo na miejscu instalacji.